Technické muzeum v Brně Koncepto

Výstavy a akce v Technickém muzeu

Klient
Technické muzeum v Brně
Realizace
01/2020 - 11/2021
Služby

grafický design

Technické muzeum v Brně se těší velké popularitě. Mezi veřejností jsou oblíbené především tematické výstavy a sezónní akce. Klíčovým návštěvníkem těchto událostí jsou školní kolektivy, jimž se věnují lektoři muzea.

Prohlídky pro tyto skupiny zpestřují interaktivní hry a pracovní listy. Grafické provedení některých z těchto pomůcek jsme měli příležitost navrhnout v našem grafickém studiu. 

Stejně tak nám byl svěřen návrh propagační grafiky nebo grafické zpracování vizuálu jedné z nedávných výstav.

Technické muzeum v Brně Koncepto

leden 2020

Výtvarná dílna

Naším úkolem byl návrh plakátu pro výtvarné dílny včetně cover obrázku facebookových událostí. Podmínkou bylo zpracovat univerzální technické řešení,⁠ aby si organizátoři dílen mohli samostatně editovat obsah v navrženém konceptu.

Technické muzeum v Brně Koncepto

duben 2020

Po stopách slavných vynálezců

Hra s názvem Objevná cesta doktora Elektrona měla v pandemickém období zpestřit zážitek z návštěvy. Zapojit se do ní mohl kdokoliv, určená byla ale především dětem. 

„Pátrat budeme po stopách slavných vynálezců, jejichž jména stojí za objevy, které mohou najít návštěvníci přímo v muzeu,“ uvedl lektor z Technického muzea v Brně Zbyněk Rederer.

„Při zakoupení vstupenky do muzea zájemci obdrží hrací kartu, s níž se stanou tzv. muzejními pátrači. Po rozluštění první nápovědy se ‚potkají‘ s nejstaršími vynálezci jako: Johann Guttenberg, Galileo Galilei, Viktor Kaplan nebo James Watt. Chybět nebude ani Karl Benz, vynálezce prvního motorového vozu na světě, jehož vzácnou replikou se pyšní ve svých expozicích právě Technické muzeum v Brně,“ vysvětlil ještě před zahájením výstavy Zbyněk Rederer.

Pro tuto muzejní hru jsme vytvořili ilustrace objevitelů, hrací kartu s nálepkami a informační tabule v muzeu.
 

Technické muzeum v Brně Koncepto
Technické muzeum v Brně Koncepto

květen 2021

ROBOT 2020

Technické muzeum v Brně připravilo výstavní projekt k 100. výročí prvního vydání dramatu Karla Čapka R. U. R. (Rossum’s Universal Robots), kdy poprvé zaznělo slovo „robot“. Výstavu tvořilo 100 exponátů, které znázornily vývoj robotů po současnost s přesahem až do budoucnosti.

V prostorách výstavy byla připravena také interaktivní hra pro děti. K této hře jsme připravili pracovní list, do kterého měly děti zaznačit odpovědi na každou ze 13 otázek o robotice. Téma těchto otázek na každém ze záchytných stanovišť doplnily ilustrace. 

V souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19 jsme s organizátorem výstavy museli vyřešit nelehký rébus – jak mají děti označovat správné odpovědi do pracovních listů, když jim nemůžeme půjčovat ani rozdávat propisky. Nakonec situaci zachránily kleštiček na cvakání lístků z dětské železnice, které pracovníci muzea v průběhu dne dezinfikovali.
 

Technické muzeum v Brně Koncepto
Technické muzeum v Brně Koncepto

říjen-listopad 2021

Zažij svět nevidomých

Poslední z našich nedávných prací bylo kompletní grafické zpracování vizuálu výstavy, jejímž cílem bylo upozornit širokou veřejnost na problémy a každodenní překážky nevidomých a slabozrakých. Výstava byla zahájena na Mezinárodní den nevidomých, tedy 13. listopadu 2021.

Technické muzeum v Brně Koncepto
Technické muzeum v Brně Koncepto
Technické muzeum v Brně Koncepto
Technické muzeum v Brně Koncepto

Další projekty

Případová studie
Jestli se vám zdá název konference cestovního ruchu trošku dlouhý, tak to se shodujeme. S devátým ročníkem organizátorům narostla křídla a...
Případová studie
Od doby, co je v České republice opět možné svobodně podnikat, se rodinná firma Účetnictví Hubáček stará o účetnictví podnikatelů a firem...
Případová studie
Značka Travel Bakers reprezentuje energický tým nezávislých expertů, kteří poskytují služby městům, obcím a turistickým destinacím v oblasti...
Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Pojďme vytvořit něco skvělého společně

Máte nápad a nevíte, jak jej zrelizovat? Zavolejte, napište a přijdeme na to, jak vám můžeme být užiteční.

Michael Pokorný