Koncepto, marketing a design, Kraj blanických rytířů

Webové stránky Kraje blanických rytířů

Klient
Kraj blanických rytířů
Realizace
02/2022 - 12/2022
Služby

UX/UI, webdesign, programing

Že mají Čechy plán B pro případ, že bude nejhůř – a to v podobě bájného vojska dřímajícího pod horou Blaník, ví každé malé dítě. Kdo z nás ale na první dobrou trefí místo, kde se hora Blaník nachází nebo dokonce Blaník navštívil? Třeba vám tuto neznalost pomohou napravit redesignované webové stránky blanik.net.

Koncepto, marketing a design, Kraj blanických rytířů

Co předcházelo redesignu

Kraj blanických rytířů, z.s. se na nás obrátil se žádostí o audit webových stránek, neboť již na první pohled stránky vykazovaly zásadní nedostatky, načítání webu bylo zoufale pomalé a SEO jakoby zde bylo tabu. Podrobná analýza a rozbor situace s klientem odhalily celou řadu kuriózních technických řešení, která bohužel významně znehodnocovala zodpovědnou práci editorů vlastního obsahu a prakticky znemožňovala efektivní marketingovou činnost na internetu.

Koncepto, marketing a design, Kraj blanických rytířů

Zpracovali jsme UX návrhy a web optimalizovali pro vyhledávače

Rozšířením zakázky o SEO optimalizaci a zpracování UX návrhů jsme dostali příležitost navrhnout úpravy navigační struktury webu i jednotlivých stránek. Návrh zahrnoval i četná doporučení k SEO – jak v obsahové, tak i technické rovině a součástí dodaných služeb byl i dozor nad uvedením opatřeních do praxe.

Koncepto, marketing a design, Kraj blanických rytířů

Technické řešení od třetí strany ztroskotalo. Co teď?

Uběhlo několik měsíců, během kterých se zdánlivě nic nedělo. Tento varovný signál neznamenal nic jiného, než že se dodavatel technického řešení ocitá ve slepé uličce a upgrade stránek je v nedohlednu.

S koncem roku se blížil termín vykázání realizovaných projektů v rámci dotačních titulů. Situace vyústila v razantní operativní rozhodnutí okamžitě ukončit současnou smlouvu se stávajícím správcem webu a začít prakticky od nuly.

Dokončeno v rekordním čase

Prvním krokem byla urychlená konfigurace webu v novém redakčním systému, aby editoři mohli vkládat do stránek zcela nový i přepracovaný obsah původního webu. Zde je potřeba vyzdvihnout příkladnou součinnost týmu na straně Kraje blanickcýh rytířů – děkujeme za ni. A výsledek?

Web je spuštěn v termínu v solidním stavu. Editory ještě čeká práce na odladění vizuálních nedostatků a především tvorba dalších článků. Brzy přibude kvalitní kalendář akcí a konečně se bude moci rozběhnout propagace, jakou si tento zajímavý region nedaleko Prahy zaslouží.


Prohlédněte si nový web Kraje blanických rytířů

Koncepto, marketing a design, Kraj blanických rytířů

Další projekty

Případová studie
Jestli se vám zdá název konference cestovního ruchu trošku dlouhý, tak to se shodujeme. S devátým ročníkem organizátorům narostla křídla a...
Případová studie
Od doby, co je v České republice opět možné svobodně podnikat, se rodinná firma Účetnictví Hubáček stará o účetnictví podnikatelů a firem...
Případová studie
Značka Travel Bakers reprezentuje energický tým nezávislých expertů, kteří poskytují služby městům, obcím a turistickým destinacím v oblasti...
Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Pojďme vytvořit něco skvělého společně

Máte nápad a nevíte, jak jej zrelizovat? Zavolejte, napište a přijdeme na to, jak vám můžeme být užiteční.

Michael Pokorný