UI/UX Design

Webové stránky

Když potřebujete výkonný a moderní web.

Zakládáme si na tom, že dobrý web splňuje nároky uživatelů, kteří jej navštěvují stejně jako plní potřeby editorů starajících se o jeho obsah. Navíc musí být viditelný pro vyhledávače a rychlý pro spolehlivou interakci. Přístupnost, SEO a výkon nejsou jen bonusem k originálnímu designu, ale naprostou nutností!

Ve zkratce lze tedy říct, že vyvíjíme webové stránky: front-end, back-end a vše mezi tím. Definujeme cíle, zpracujeme zadání a po spuštění webu nabízíme průběžný servis a podporu.

Koncepto, marketing a design, Webové stránky

S UX přístupem dokážeme navrhnout web přesně podle potřeb vašeho zákazníka a dovést ho jednoduchou cestou k informaci či produktu, který na webu hledá anebo tam, kam potřebujete vy. Funkční řešení však vyžaduje kvalitní zadání. Následně je naší nejvyšší prioritou škálovatelnost, flexibilita a kvalita.

Zadání

Pouze správně definované zadání může zajistit, aby web splňoval vaše očekávání a plnil potřeby uživatelů. Na prvním místě nás proto zajímají vaše strategické cíle a potřeby vašich zákazníků.

Škálovatelnost

Vytváříme variabilní řešení, která mohou dlouhodobě růst s vaší společností nebo produktem. Nebojíme se spustit web v minimalistické verzi (MVP), abychom získali cenné postřehy z běžného provozu, které pomohou navržené řešení ještě vylepšit.

Kvalita

Naše weby optimalizujeme pro rychlé načítání a dobrou dohledatelnost (SEO). Systém pro správu obsahu (články, aktuality...) navrhujeme tak, aby byl jednoduchý, intuitivní a mohli s ním efektivně pracovat i nezkušení uživatelé.

Identifikace cílů a hledání příležitostí

Právě schopnost nalézt příležitosti, identifikovat cíle a definovat způsob, jak jich dosáhnout je největší přidanou hodnotou našeho týmu. Abychom mohli optimalizovat či vytvořit webové stránky, které plně odpovídají potřebám a přáním jejich uživatelů, pracujeme na základě dat, analýz a uživatelských výzkumů. Teprve s těmito informacemi můžeme zpracovat kvalitní zadání.

Více o UX designu a našich metodách

Co vám přinese naše webové řešení

Weby navrhujeme za jasným účelem, a tím je plnění stanovených (obchodních) cílů. Jedno, zda se jedná o prodej produktů, služeb či třeba získávání obchodních kontaktů.

S využitím výše popsaných metod navrhujeme optimální řešení rozsáhlých webových portálů i jednoduchých microsite.

Respektujeme váš rozpočet a vytčenou marketingovou strategii. Soustředíme se nejen na vzhled, ale především na obsah, formu sdělení a především návaznost na ostatní komunikační kanály. Vždy hledáme indikátory, na základě nichž můžeme vyhodnocovat výkon webu a dosažené výsledky.

Od našich webů a celkového přístupu můžete očekávat:

 • Originální design podporující budování vaší značky.
 • Intuitivní orientaci uživatelů i ve velkém množství obsahových stránek.
 • Komfortní prostředí pro editory webu.
 • SEO optimalizaci webu.
 • Responzivní zobrazení v mobilních telefonech a tabletech.
 • Rychlé načítání stránek.
 • Průběžný vývoj webu na základě reálných dat a potřeb provozovatelů stránek.
 • Hostingové služby a promptní servis.
 • Důraz na systematickou práci s obsahem provázaným s e-mailingem, sociálními sítěmi, PPC kampaněmi a dalšími marketingovými kanály.
 • Školení editorů a správců obsahu.

Web jako nejdůležitější nástroj marketingové komunikace

Webové stránky hrají v komunikaci značky klíčovou roli. V současné době je to nejdůležitější bod kontaktu mezi značkou (brandem) a jejím publikem. Neméně důležitý jako výkon a praktická použitelnosti je proto jejich profesionální design navržený v souladu s jednotným vizuálním stylem značky stejně jako obsah, který zajišťuje pozornost uživatelů. Pro dlouhodobě úspěšnou komunikaci značky je absolutně nezbytná jeho konzistentní autenticita, kvalita a kontinuita.

Našim klientům jsme proto oporou i v těchto oblastech kreativní tvorby:

 • Branding a vizuální identita
 • Copywriting
 • Fotografie a multimédia

Při návrhu a provozu vašich webových stránek jsme partnerem v následujících oblastech:

 • Audit současného webové řešení
 • Zpracování zadání
 • Uživatelské testování
 • UX/UI design
 • Přistávací stránky (landing pages)
 • Firemní prezetační weby
 • Produktové microsites
 • SEO
 • Copywriting
 • Fotografie, ilustrace, multimédia

Říká se, že jsme tak dobří, jak dobrý je náš poslední projekt. Zde jsou ty nejnovější:

Případová studie
Jestli se vám zdá název konference cestovního ruchu trošku dlouhý, tak to se shodujeme. S devátým ročníkem organizátorům narostla křídla a...
Případová studie
Od doby, co je v České republice opět možné svobodně podnikat, se rodinná firma Účetnictví Hubáček stará o účetnictví podnikatelů a firem...
Případová studie
Značka Travel Bakers reprezentuje energický tým nezávislých expertů, kteří poskytují služby městům, obcím a turistickým destinacím v oblasti...

Ujasněme si terminologii

Pro jistotu připomínáme význam zkratek, s nimiž se v oblasti návrhu webů zcela jistě setkáte.

UX = User Experience

Jedná se o návrh funkcionalit a struktury tak, aby web splňoval požadavky uživatele. Laicky lze říct, že na webu zkrátka najdete to, co vás zajímá přesně tam, kde to také očekáváte. A to jak v celkovém měřítku, tak zejména ve funkčních detailech.

Funkční design aplikací vždy řešíme z pohledu uživatele. Od prvního wireframe hledáme řešení zaměřené na uživatelský zážitek – přímočaré, intuitivní. Testujeme na prototypu a dohlížíme na vývoj.

UI = User Interface

To je návrh viditelné části webu, podle níž se uživatel ve webu orientuje a postupuje tak, jak byla navržena struktura a scénáře návštěv. Opět se bavíme o celku i jednotlivých animacích, interaktivních prvcích apod. Sem patří také estetická stránka webu, tedy jeho design.

Promyšleným spojením UX a UI vznikne ve všech směrech funkční web, který bude splňovat i kritéria na celkový vzhled. Z výše uvedeného vyplývá zásadní rozdíl mezi weby, které navrhuje jeden více či méně zkušený grafik a těmi, jimiž se zabýval UX/UI designer na základě správně zpracovaného zadání.

Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Pojďme vytvořit něco skvělého společně

Máte nápad a nevíte, jak jej zrelizovat? Zavolejte, napište a přijdeme na to, jak vám můžeme být užiteční.

Michael Pokorný