Koncepto Jesenická 24 hodinovka

Jesenická 24 hodinovka

Že rádi vytáhneme ruce z klávesnice, dokazuje tato lehce extrémní akce organizovaná minimalisticky v pořadatelsky značně nepříznivých podmínkách.

Autorem myšlenky i hlavním organizátorem všech uplynulých ročníků je Michael Pokorný. Říká: „Dokud se budeme v cíli každého ročníku dívat do radostí rozzářených očí zcela vyčerpaných závodníků, neměli bychom mít problém s naší motivací se zase znovu pustit do organizačního maratonu“.

 

Koncepto Jesenická 24 hodinovka

ZE ZÁVĚREČNÉ ZPRÁVY ZÁVODU

Termín: 2.3. - 3.3. 2019

V pátek, den před samotným závodem, od rána pršelo nebo padal sníh s deštěm. Téměř metrová vrstva sněhové pokrývky postupně změkla i na rolbou zhutněné trati. Ovšem mírný noční mráz dal trati do sobotního startu výtečné skluzové parametry. Vyřezaná stopa pro klasiku byla hladká jako sklo a v prostoru na bruslení se sníh také bořil jen minimálně.

Díky popsaným okolnostem to parádně jelo, což znamená, že ve všech úsecích okruhu i s minimálním sklonem závodníci šetřili síly. Oproti minulým ročníkům se mezičasy na jedno kolo krátily až o několik minut. Již po prvních hodinách závodu bylo zřejmé, že můžeme očekávat nadprůměrné ujeté vzdálenosti.

Předpověď počasí však dávala tušit, že vývoj teplot může snadno průběh závodu zcela změnit. Naštěstí se však rtuť teploměru vyšplhala nad nulu až v neděli dopoledne a tím pádem klíčové noční hodiny rozhodly o tom, že se sedmi letech přepisovaly rekordy ve všech kategoriích.

NOVÉ REKORDY

Kategorie muži sólo: Tomáš Gromus 319,2 km
Kategorie ženy sólo: Tereza Tůmová 277,2 km
Kategorie týmy muži: EHL Team 487,2 km

Za pozornost stojí i fakt, že prvních 20 závodníků v kategorii jednotlivců překonalo hranici 200 km.

Kompletní výsledková listina je publikována na stránkách závodu.

Zde také najdete fotogalerii letošního ročníku.

 

Michael Pokorný - jednatel společnosti, marketing, analytika - Koncepto, reklamní agentura s.r.o.
jednatel společnosti, marketing, analytika

Ing. Michael Pokorný