Koncepto Festival DO HOR!

Festival DO HOR! 2019

Náš kreativní a produkční tým se opět značnou měrou podílí na organizaci a propagaci festivalu, který od probíhá od listopadu 2018 do dubna 2019 na brněnské scéně. Akci pořádá CK V-tour a kancelář Alpenverein OEAV.CZ. Je to výborná ukázka marketingu značky, za kterým stojí konkrétní lidé, a který přidává firmě osobitý příběh. Nehledě na smysluplnost samotné akce.

Přijďte si užít přednášky a besedy ve společnosti atletů, horských vůdců a dalších zajímavých hostů, kteří představí jednotlivé horské aktivity, poskytnou cenné rady k minimalizaci potenciálních rizik, představí nové trendy a poskytnou tipy na nejlepší lokality pro tyto sporty. Bonusem každého večera jsou tematické filmy či instruktážní videa. 

Hlavní večery v nádherných prostorách společenského sálu radnice Brno-Střed stejně jako cestovatelské besedy v klubovně Alpenvereinu na Údolní 57 mají nezapomenutelnou atmosféru. 

Webové stránky festivalu

Lavinová prevence - 24.11.2018

O program se v hlavní míře postarali mezinárodní horští vůdci Radek Lienert a Branislav Adamec (Dynafit). Téma lavinových vyhledávačů, airbagů a další výstroje představil Ivor Sekanina z brněnské prodejny HUDY. Překvapením večera bylo vyprávění Tomáše Vaculky z Trtík Sportu o skialpinismu a freeridu za polárním kruhem v Norsku. 

Trekingové vrcholy ve světě – 24.1.2019

Honza Haráč večer uvedl přednáškou na téma Co je dobré vědět před tím, než se pustíte na vysoké kopce. Tedy debata o výbavě, jídle, aklimatizaci, rizicích, logistice a financích, psychice nebo sportovním výkonu. Michael Pokorný diváky zavedl na Elbrus, Ararat, Kazbeg, Damávánd a do pohoří Atlas. Večer dokreslily nádherné fotky a videa Jakuba Cejpka. 

Horský běh může být pro každého – 7.2.2019

Tentorkát jsme si zopakovali oblíbené téma trailového a horského běhu. Tomáš Bystřický přiblížil atmosféru závodů, taktiku v přípravě a vybavení, Jirka Gruntorád se zaměřil na téma tréninku podle tepové frenkvence, což umocnil Radim Šlachta svým svérázným humorem a zasvěcením do tajů aplikace mySASY (kterou teď všichni chceme a potřebujeme). Skvělý pohled na výběr běžeckých bot a filozofii trailového běhu nám dal Martin Marek. Parádní večer, děkujeme všem přítomným!

Via Ferraty od A do Z – 21.2.2019

Téma via-ferrat se setkalo s mimořádným ohlasem. Sál byl vyprodaný do posledního místa, obsadily se i veškeré plochy, na kterých bylo možné sedět a několik zklamaných zájemců odešlo od festivalové pokladny s nepořízenou. O programovou náplň se postaral Vojtěch Watt Dvořák se skvělými postřehy z vůdcovské a metodické praxe, Jakub Cejpek s tradičně bezvadnými a silně motivačními fotografiemi z ferratových lokalit a nakonec Ivor Sekanina představil trendy ve vybavení na zajištěné cesty. 

Meteorologie, fotografování a mobilní aplikace pro plánování túr 7.3.2019

Díky policejní razii na radnici Brno-Střed jsme si prožili napínavý den. Přesun do náhradních prostor v Tržnici se úspěšně vydařil a tak jsme si užili zatím nejdelší a informacemi opravdu našlapaný program. Meteorolog Milan Šálek, fotograf Tomáš Havel, Filip Maleňák - autor aplikace Záchranka a nakonec Tomáš Kříž publikum zahrnuli množstvím tipů, odkazů a souvislostí, které jistě dají výpravám do hor úplně jiný rozměr. 

Švýcarský večer v Brně - 21.3.2019

Kdo se zúčastnil tohoto večera, má teď Švýcarsko v malíčku. S Petrem Čermákem jsme poznali úžasná místa spojená především s cestováním po železnici a s využitím lanovek, Michael Pokorný divákům představil rozmanitou alpskou přírodu několika švýcarských kantonů na severní a jižní straně alpského hřebene a na závěr nás Jakub Cejpek vytáhnul za výhledy z vrcholů čtyřtisícovek a na adrenalinové výstupy po ferratách. Jan Ursíny z kanceláře Switzerland Tourism přivezl nejnovější propagační materiály o Švýcarsku, zájemci si mohli nechat podepsat turistické bedekry Petra Čermáka.

Cyklistické extrémy jsou pro každého (?) - 4.4.2019

Závěrečný večer letošního ročníku festivalu DO HOR! byl skutečně vynikajícím zážitkem. Přesně, jak to na takových přednáškových eventech má vypadat. Diváci intenzivně prožívali autentické příběhy, kterými nás Markéta Peggy Marvanová i Ríša Štěpánek vtáhli do dění na vytrvalostních cyklistických závodech. Hltali jsme každou historku i technický detail. Michael Pokorný v závěrečném bloku programu řadou tipů a postřehů přiblížil aspekty přejezdů Alp na horském kole.

Děkujeme divákům i účinkujícím za skvělou atmosféru a už nyní se těšíme na další pokračování!